Warsztaty dla delegatów meczowych PZPN

Serock, 18-19 czerwca 2019

W dniach 18-19 czerwca w Serocku pod Warszawą odbyły się tegoroczne warsztaty dla delegatów meczowych PZPN. Stało się już tradycją uczestnictwo w nich przedstawicieli Federacji Kibiców Niepełnosprawnych. Michał Fitas i Paweł Parus przygotowali półgodzinną prezentację, w której przedstawili działalność federacji oraz przybliżyli problemy, z jakimi spotykają się osoby z niepełnosprawnościami na polskich stadionach. Przedstawiciele zarządu FKN zaapelowali do delegatów o wspieranie kibiców niepełnosprawnych i organizacji działających na ich rzecz. Nie zabrakło też krótkiego przedstawienia zasad savoir vivre wobec osób niepełnosprawnych, którego nigdy zbyt wiele. Poruszano ponadto plany certyfikacji klubów na szczeblu centralnym. Proces ten miałby być docenieniem dostępności i oferty klubów dla kibiców o specjalnych potrzebach. Wiele rozmów odbyło się także w kuluarach. To właśnie tam można było wyjaśnić sobie kilka sytuacji z minionego sezonu i porozmawiać o przyszłości.

- Nasza obecność na tych warsztatach to świadectwo ogromnej wagi, jaką przywiązuje Polski Związek Piłki Nożnej do dostępności i udziału osób z niepełnosprawnościami w meczach odbywających się na polskich stadionach. Nie sądzę, że takie praktyki są powszechne w całej Europie. Udział w tym wydarzeniu pozwolił nie tylko na rozszerzenie kontaktów, ale także zrozumienie, iż ruch kibiców niepełnosprawnych w naszym kraju może być przykładem dla wielu innych związków piłkarskich. Dziękujemy za zaproszenie i polecamy się na przyszłość - podsumowuje Paweł Parus, członek zarządu FKN.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

SKN Zagłębie Sosnowiec

Stowarzyszenie Kibiców Niepełnosprawnych SKN Zagłębie Sosnowiec 1906