W Kielcach znów grali MEGAMOCNI

Dodano: 27 lutego 2019

 

Podczas ostatniego weekendu lutego 2019 roku w Kielcach odbył się drugi raz w historii integracyjny turniej piłki nożnej Megamocni. Rok temu inauguracyjna edycja była jednocześnie otwarciem Klubu Kibiców (Nie)Pełnosprawnych Kielce. Pomysłodawcami i głównymi organizatorami turnieju są Fundacja DOGadanka (KKNKielce) i Fundacja na Rzecz Promocji Sportu Osób Niepełnosprawnych MEGAMOCNI. Ideą jaka przyświeca tej imprezie jest promocja sportu osób niepełnosprawnych poprzez jego aktywne uprawianie i kibicowanie dla wszystkich.

W tym roku do udziału w turnieju zaproszono przedstawicieli różnych środowisk. Na parkiecie spotkały się drużyny: AmpFutbolu-Gwardii Varsovia, DOGadanki, Biznesu, Mediów, Medyków i Polityki. Zagrali też najmłodsi, reprezentując drużyny: Kuloodpornych Bielsko-Biała, Amp Futbol Varsovii i kieleckich MEGAMOCNYCH. Na trybunach widocznie byli nie tylko przedstawiciele Klubu Kibiców (Nie)Pełnosprawnych Kielce, ale także wielu kibiców piłkarskich w każdym przedziale wiekowym, nawet w składach wielopokoleniowych.

- Wspaniałe jest to, że już w fazie przygotowawczej wsparcie otrzymaliśmy od wielu instytucji, firm i osób prywatnych i choć sama organizacji pochłonęła bardzo wiele energii i czasu to właśnie te gesty działały na nas jak wiatr w żagle - powiedziała Magdalena Pawlik-Paciorek, szefowa KKN Kielce.

Patronatem honorowym objęli imprezę: marszałek województwa świętokrzyskiego, starosta kielecki, prezydent miasta Kielce, Federacja Kibiców Niepełnosprawnych, AmpFutbol Polska, ŚPZPN.

Patronat medialny: TVP3, Echo Dnia, Radio Kielce, Made in Świętokrzyskie i ZPAF. Politechnika Świętokrzyska po raz drugi udostępniła halę i została współorganizatorem turnieju. Pani Wiceminister Sportu i Turystyki przyłączyła się do promowania idei turnieju składając gratulacje wszystkim uczestnikom i wspierającym jego organizację.

Podczas imprezy obok zmagań turniejowych było sporo działań i atrakcji dla najmłodszych (np. konkurs plastyczny).

- Najważniejsze w tym dniu było to co nieuchwytne, wspólne przeżywanie sportowych emocji, walka fair play i bardzo dobra zabawa. Bardzo zaskoczył nas wachlarz pozytywnych odczuć po turnieju. Nie spodziewaliśmy się, że będziemy drugim wydarzeniem dnia w regionie (wg. największej regionalnej rozgłośni radiowej). Piękne wspomnienia, tysiące zdjęć, dziesiątki uczestników, niepoliczalna ilość wzruszeń i uśmiechów. Wszystko to można podsumować hasłem, jakie widniało na transparencie przygotowanym przez kibiców Korony dla kibiców turnieju: "Gramy do wspólnej bramki" - podsumowuje Magdalena Pawlik-Paciorek.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

 

 

Ośrodki FKN

FORBG Wisła Kraków

Fundacja Otwarte Ramię Białej Gwiazdy

KGKN Arka Gdynia

Klub Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego

KKN Chrobry Głogów

Klub Kibica Niepełnosprawnego Chrobrego Głogów

KKN GKS Katowice

Klub Kibiców Niepełnosprawnych GKS-u Katwice

KKN Górnik Zabrze

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Górnika Zabrze

KKN Miedź Legnica

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Miedź Legnica

KKN Milicz

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych

KKN Szczecin

Szczecińskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Kibiców 'Sektor 24'

KKN Wrocław

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych

SKN Niepełnosprawni Fanatycy

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Legii Warszawa

KKN Lechia Gdańsk

Klub Kibiców Niepełnosprawnych Lechia Gdańsk

KKN Korona Kielce

Klub Kibiców (Nie)Pełnosprawnych KIELCE

SKN Zagłębie Sosnowiec

Stowarzyszenie Kibiców Niepełnosprawnych SKN Zagłębie Sosnowiec 1906

KKN Star Starachowice

Klub Kibiców Niepełnosprawnych Star Starachowice

KKN Widzew Łódź

Widzew Łódź bez barier

Partnerzy