Spotkanie przedstawicieli FKN z delegatami meczowymi

17 maja 2018

W dniach 15-16 maja w Ożarowie Mazowieckim odbyły się coroczne warsztaty dla delegatów meczowych PZPN. Wśród zaproszonych gości byli w tym roku przedstawiciele Federacji Kibiców Niepełnosprawnych - Michał Fitas, prezes FKN i Paweł Parus, członek zarządu Federacji. Celem tej wizyty było omówienie sytuacji kibiców z niepełnosprawnościami na trybunach polskich stadionów i roli DSLO oraz przedstawienie zakresu współpracy z organizacjami zrzeszającymi kibiców niepełnosprawnych. Wystąpienie wzbudziło niemałe zainteresowanie i wywołało sporo pytań. Nie unikano trudnych kwestii, chociażby problemów z wyjazdami na niektóre polskie stadiony.

- Dziękujemy Markowi Dolińskiemu, dyrektorowi Departamentu Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN i Dariuszowi Łapińskiemu, koordynatorowi ds. kibiców za możliwość przedstawienia naszej wizji dostępności trybun polskich stadionów. To bardzo ważne, aby nie decydowano o sprawach kibiców niepełnosprawnych bez naszego udziału - powiedział Michał Fitas. Nie krył zadowolenia także Paweł Parus - dzięki współpracy Federacji FKN z Polskim Związkiem Piłki Nożnej udało się już wprowadzić pakiet biletów na mecze reprezentacji nie tylko dla osób poruszających się na wózkach, ale także tych z inną niepełnosprawnością. Stąd też finalizacja rozmów dotyczących wprowadzenia audiodeskrypcji dla osób z dysfunkcją wzroku na wszystkie mecze reprezentacji. To ogromny sukces i wyjście naprzeciw oczekiwaniom środowiska osób niepełnosprawnych i wytycznych Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych.