V edycja Konferencji pn.
KIBICE RAZEM – PROGRAM WSPÓŁPRACY Z KIBICAMI PIŁKI NOŻNEJ W POLSCE

Centralny Ośrodek Szkoleniowy TORWAR, Warszawa, 3-4 października 2018

4 października 2018 roku w COS „Torwar” w Warszawie odbyła się V edycja Konferencji pn. KIBICE RAZEM – PROGRAM WSPÓŁPRACY Z KIBICAMI PIŁKI NOŻNEJ W POLSCE. Jej organizatorem byli Ministerstwo Sportu i Turystyki i Polski Związek Piłki Nożnej.

Podczas konferencji zaprezentowane zostały formy współpracy ośrodków lokalnych programu z jednostkami samorządu terytorialnego, klubami sportowymi, mieszkańcami miast i organizacjami pozarządowymi. Zaprezentowane zostały także działania organizacji zrzeszających kibiców niepełnosprawnych. W roli prelegentów wystąpili Michał Fitas, prezes Federacji Kibiców Niepełnosprawnych i Paweł Parus, prezes zarządu Stowarzyszenia Klub Kibiców Niepełnosprawnych i pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych. W czasie drugiej sesji tematycznej uczestnicy konferencji mieli możliwość zapoznania się z problematyką finansowania działań na rzecz popularyzacji aktywności fizycznej w Polsce.

- Ogłoszony program Kibice-Razem na lata 2019-2021 stawia zdecydowanie na rozwój ruchu kibiców z niepełnosprawnościami w Polsce. Od wielu lat współpracujemy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Cieszę się, że głos naszego środowiska stał się wyraźny i zrozumiały. Dostrzeżone zostały potrzeby wszystkich osób z niepełnosprawnościami, także tych z niepełnosprawnościami: wzrokową, słuchową i intelektualną. Wprowadzenie takich narzędzi jak easy access czy audiodeskrypcja tworzy nowy wymiar dostępności. Polskie standardy mogą służyć za wzór dobrych praktyk w całej Europie - podkreśla Paweł Parus.

Galeria zdjęć z konferencji i spotkania roboczego: przejdź do galerii.