Antoni Piechniczek i Władysław Żmuda spotkali się we Wrocławiu z kibicami niepełnosprawnymi

5 czerwca 2018

 

We wtorek, 5 czerwca przy ul. Szewskiej we Wrocławiu w ramach grupy wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami i ich najbliższego otoczenia prowadzonej przez Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych, odbyło się niezwykłe spotkanie, którego gośćmi byli wybitni trenerzy:
Antoni Piechniczek - legendarny trener reprezentacji Polski, z którą zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Świata w Hiszpanii oraz
Władysław Żmuda - trener Śląska Wrocław, zdobywca mistrzostwa Polski w 1977 roku.

Sala świetlicy na Szewskiej pękała tego dnia w szwach. Część osób musiała zadowolić się miejscami stojącymi. Przyjechali nawet kibice z Milicza zrzeszeni w tamtejszym KKN. Nikt jednak nie żałował bowiem, obaj dżentelmeni niezwykle barwnie i efektownie opowiadali o swojej pracy trenerskiej. Było merytorycznie, ale przede wszystkim zabawnie. Zaproszeni goście nie żałowali zakulisowych historii, niedostępnych dla przeciętnego kibica. Władysław Żmuda przeczytał napisany przez niego tekst rymowany dot. jego problemów ze wzrokiem. Z kolei Antoni Piechniczek z pasją opowiadał o mundialu w Hiszpanii i szansach na złoty medal. Nie zabrakło ciekawostek dotyczących poszczególnych piłkarzy, m.in.: Zbigniewa Bońka, Włodzimierza Smolarka czy Andrzeja Szarmacha. Co ciekawe, obaj goście byli niezwykle zainteresowani działalnością Klubu Kibiców Niepełnosprawnych, co udowodnili wyrażając wiele ciepłych słów pod adresem zgromadzonych członków Stowarzyszenia. Antoni Piechniczek zdradził także sposób na to, jak przekonać żonę, by nie przeszkadzała w oglądaniu Mundialu. W jego opinii trzeba wybrankę zainteresować futbolem, tak, aby stała się kibicem.

- Z wielką przyjemnością przyjąłem zaproszenie na dzisiejsze spotkanie. Gdy zadzwonił do mnie Andrzej Ostrowski z propozycją, nie wahałem się ani chwili. Pomimo, że dziś rano uczestniczyłem w akademii trenerskiej, później byłem na pogrzebie przyjaciela z boiska w Bielsku-Białej, bardzo chciałem przyjechać także do państwa. I nie zawiodłem się. Jestem pod wrażeniem tego co robicie. Widać, że kochacie piłkę nożną podobnie jak ja i żyjecie z pasją - powiedział Antoni Piechniczek.

- To spotkanie było dla nas ogromną przyjemnością. Charyzma obu trenerów i sposób opowiadania sprawił, że ponad dwie godziny minęły niczym kilka minut. W takich spotkaniach fascynujące jest to, że dowiadujemy się o sprawach, o których nie pisały na co dzień media. Niezwykła była możliwość osobistej rozmowy z trenerami i szansa na wspólne pamiątkowe zdjęcie - mówi jedna z uczestniczek spotkania.

Spotkanie moderowali dr Andrzej Ostrowski - wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, Paweł Parus - prezes Stowarzyszenia KKN i Tymoteusz Sztrauch. Na koniec każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie, wziąć autograf i przez chwilę porozmawiać z zaproszonymi gośćmi.

Takich spotkań na Szewskiej będzie więcej, jednak w najbliższych tygodniach skupimy się głównie na oglądaniu piłki nożnej. 15 czerwca rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Rosji. Już w piątek przedsmak tego wydarzenia. Od godz. 20:00 oglądamy mecz Polska-Chile. Chętnych do wspólnego kibicowania zapraszamy na ul. Szewskiej 66/67a we Wrocławiu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego niezwykłego spotkania.

 

Ośrodki FKN

FORBG Wisła Kraków

Fundacja Otwarte Ramię Białej Gwiazdy

KGKN Arka Gdynia

Klub Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego

KKN Chrobry Głogów

Klub Kibica Niepełnosprawnego Chrobrego Głogów

KKN GKS Katowice

Klub Kibiców Niepełnosprawnych GKS-u Katwice

KKN Górnik Zabrze

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Górnika Zabrze

KKN Miedź Legnica

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Miedź Legnica

KKN Milicz

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych

KKN Szczecin

Szczecińskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Kibiców 'Sektor 24'

KKN Wrocław

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych

SKN Niepełnosprawni Fanatycy

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Legii Warszawa

KKN Lechia Gdańsk

Klub Kibiców Niepełnosprawnych Lechia Gdańsk

KKN Korona Kielce

Klub Kibiców (Nie)Pełnosprawnych KIELCE

SKN Zagłębie Sosnowiec

Stowarzyszenie Kibiców Niepełnosprawnych SKN Zagłębie Sosnowiec 1906

KKN Star Starachowice

Klub Kibiców Niepełnosprawnych Star Starachowice

KKN Widzew Łódź

Widzew Łódź bez barier

Partnerzy