A A+ A++ K K K K

„Futbol bez barier”

Zadanie publiczne sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014–2020.

 

Telekonferencja „Futbol bez barier”, 27 listopada 2020

Dodano: 1 grudnia 2020

Z powodu obostrzeń związanych z epidemią konferencja podsumowująca projekt zorganizowana została w trybie zdalnym.

Przygotowania: przygotowanie wniosku o aneks do umowy, zabukowanie sali transmisyjnej, 3 telespotkania organizacyjne, przygotowanie materiałów graficznych i programu konferencji, wysłanie zaproszeń, zamówienie cateringu dla ekipy technicznej, podpisanie umów z organizatorami telekonferencji, próby techniczne, informacje dla mediów, zawarcie umów z prelegentami, rozliczenie.

Telekonferencja transmitowana była na: Kanale YouTube „Łączy nas piłka TV”: https://www.youtube.com/LaczyNasPilkaTV.

W konferencji wzięło udział zdalnie 3035 osób.

Organizowana przez nas telekonferencja była podsumowaniem projektu „Futbol Bez Barier”, którego realizację umożliwiło wsparcie finansowe z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich będącego w dyspozycji Narodowego Instytutu Wolności. W jej trakcie dokonaliśmy analizy 4 lat działalności Federacji Kibiców Niepełnosprawnych. Celem konferencji była ponadto wymiana doświadczeń w zakresie roli sportu w aktywizacji osób z niepełnosprawnościami. Sportu traktowanego przede wszystkim jako źródła zainteresowania czy realizacji pasji – kibicowania swoim ulubionym drużynom na obiektach sportowych.

W załączeniu agenda konferencji: Agenda konferencji „Futbol Bez Barier”

Podczas konferencji podjęliśmy dyskusję, jak działalność Federacji Kibiców Niepełnosprawnych wpłynęła na poprawę dostępności wydarzeń sportowych, a w szczególności imprez masowych, na przykładzie meczów reprezentacji Polski. W procesie tym ogromne znaczenie ma ścisła współpraca pomiędzy Polskim Związkiem Piłki Nożnej, ośrodkami Kibice Razem i organizacjami zrzeszającymi kibiców z niepełnosprawnościami. Wzajemna pomoc i wspólne wykorzystanie infrastruktury w poszczególnych miastach przyczyniły się do profesjonalizacji działań tych podmiotów. Chcielibyśmy promować tego typu formy współpracy.

Naszym celem było także dotarcie do osób dotkniętych zagrożeniem wykluczenia społecznego i wskazanie drogi, że różnorakie przeszkody, np. niepełnosprawność, nie są barierą w realizacji pasji i marzeń, a sport może znacząco wpłynąć na zmianę jakości ich życia.

W konferencji wzięli udział: Paweł Wdówik - Pełnomocnik Rządu ds Osób z Niepełnosprawnościami, przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Polskiego Związku Piłki Nożnej - Zbigniewa Bońka, przedstawiciele samorządów lokalnych i regionalnych, reprezentanci organizacji pozarządowych zrzeszających kibiców z niepełnosprawnościami oraz koordynatorzy lokalnych ośrodków Kibice Razem. W sumie spodziewamy się ponad 100 osób.

Głęboko wierzymy, że konferencja przyniesie wymierne korzyści dla środowiska kibiców z niepełnosprawnościami, a wypracowane rozwiązania pozwolą na wykreowanie wielu cennych inicjatyw.

Zaproszenie na telekonferencję podsumowującą projekt „Futbol Bez Barier”

Dodano: 23 listopada 2020

W imieniu Federacji Kibiców Niepełnosprawnych i Polskiego Związku Piłki Nożnej zapraszamy na konferencję organizowaną w trybie zdalnym „Futbol Bez Barier”, która rozpocznie się w piątek, 27 listopada 2020 roku o godzinie 11:00.

Telekonferencja będzie transmitowana na:

Organizowana przez nas telekonferencja jest podsumowaniem projektu „Futbol Bez Barier”, którego realizację umożliwiło wsparcie finansowe z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich będącego w dyspozycji Narodowego Instytutu Wolności. Planujemy także analizę 4 lat działalności Federacji Kibiców Niepełnosprawnych. Celem konferencji jest ponadto wymiana doświadczeń w zakresie roli sportu w aktywizacji osób z niepełnosprawnościami. Sportu traktowanego przede wszystkim jako źródła zainteresowania czy realizacji pasji – kibicowania swoim ulubionym drużynom na obiektach sportowych.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji do dnia 25 listopada 2020 roku na adres mailowy: zarzad@federacjakn.pl.

Wiele lat działalności klubów kibiców niepełnosprawnych, a w konsekwencji założenie ogólnopolskiej Federacji Kibiców Niepełnosprawnych wyraźnie wpłynęło na rozwój ruchu kibiców z niepełnosprawnościami w Polsce. Na wielu stadionach co tydzień pojawia się regularnie od kilkudziesięciu do kilkuset osób z niepełnosprawnościami. To ewenement w naszej części Europy. Poza aspektami inkluzji i integracji, obecność kibiców z niepełnosprawnościami na obiektach sportowych wpływa na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa. Osoby z niepełnosprawnościami wraz ze swoimi przyjaciółmi i rodzinami rozwijają swoje sportowe zainteresowania i aktywnie spędzają czas uczestnicząc w wydarzeniach sportowych. To wpływa także na poprawę jakości życia osób z niepełnosprawnościami, które czują się ważną częścią społeczności kibicowskiej uczestnicząc w imprezach medialnych i prestiżowych. Organizacje zrzeszające kibiców z niepełnosprawnościami są także ważnymi podmiotami realizacji polityki społecznej w regionach i lokalnych społecznościach.

Podczas konferencji zamierzamy podjąć dyskusję, jak działalność Federacji Kibiców Niepełnosprawnych wpłynęła na poprawę dostępności wydarzeń sportowych, a w szczególności imprez masowych, na przykładzie meczów reprezentacji Polski. W procesie tym ogromne znaczenie ma ścisła współpraca pomiędzy Polskim Związkiem Piłki Nożnej, ośrodkami Kibice Razem i organizacjami zrzeszającymi kibiców z niepełnosprawnościami. Wzajemna pomoc i wspólne wykorzystanie infrastruktury w poszczególnych miastach przyczyniły się do profesjonalizacji działań tych podmiotów. Chcielibyśmy promować tego typu formy współpracy.

Naszym celem jest także dotarcie do osób dotkniętych zagrożeniem wykluczenia społecznego i wskazanie drogi, że różnorakie przeszkody, np. niepełnosprawność, nie są barierą w realizacji pasji i marzeń, a sport może znacząco wpłynąć na zmianę jakości ich życia.

Na konferencję zaprosiliśmy przedstawicieli Ministerstwa Sportu, prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej - Zbigniewa Bońka, przedstawicieli samorządów lokalnych i regionalnych, reprezentantów organizacji pozarządowych zrzeszających kibiców z niepełnosprawnościami oraz koordynatorów lokalnych ośrodków Kibice Razem. W sumie spodziewamy się ponad 100 osób.

Głęboko wierzymy, że konferencja przyniesie wymierne korzyści dla środowiska kibiców z niepełnosprawnościami, a wypracowane rozwiązania pozwolą na wykreowanie wielu cennych inicjatyw.

Agenda konferencji „Futbol Bez Barier”

Szkolenie nr 3/2020 - dla organizacji pozarządowych zrzeszających kibiców z niepełnosprawnościami z woj. śląskiego

Dodano: 21 listopada 2020

Szkolenie to było dedykowane dla organizacji zrzeszających kibiców z niepełnosprawnościami działających w województwie śląskim.

Zakres szkolenia: współpraca z samorządem lokalnym, pozyskiwanie środków na działalność statutową, kreowanie pozytywnego wizerunku organizacji, coaching dot. zarządzania organizacją, współpraca z innymi podmiotami, pozyskiwanie środków z darowizn i zbiórek, uczestnictwo w lokalnej polityce społecznej, planowanie rozwoju organizacji.

W szkoleniu nr 5 uczestniczyło 8 osób.

W szkoleniu uczestniczyli przedstawiciele organizacji z: Zabrza, Katowic, Sosnowca. Grupę Uzupełnij reprezentanci KKN Śląska Wrocław.

Spotkanie integracyjne przed meczem Polska - Bośnia i Hercegowina we Wrocławiu, 14 października 2020

Dodano: 18 października 2020

W spotkaniu uczestniczyło 37 osób. Spotkanie integracyjne odbyło się po szkoleniu, stąd udało się na nim zgromadzić z forum liczbę uczestników. Miejscem organizacji był Hotel Śląsk we Wrocławiu. W ramach spotkania zakupiliśmy catering. Po spotkaniu integracyjnym cała grupa udała się na Stadion Wrocław, gdzie wspólnie oglądała mecz.

W spotkaniu uczestniczyły 33 osoby z: Gdyni, Łodzi, Sosnowca, Zabrza, Wrocławia, Głogowa, Warszawy, Milicza, Tych, Łęcznej, Legnicy, Poznania, Gdańska, Katowic i Białegostoku.

Szkolenie nr 2/2020 dla organizacji kibiców niepełnosprawnych, Wrocław, 14 października 2020

Dodano: 16 października 2020

Przygotowania: zatrudnienie asystenta osoby z niepełnosprawnością, wypożyczenie sali, zabukowanie noclegów i organizacja transportu trenerów na miejsce realizacji szkolenia. Kierownik projektu zebrał także grupę uczestników projektu oraz zamówił catering. Przygotował umowy dla trenerów, a po szkoleniu nastąpiło rozliczenie i przekazanie faktur do biura rachunkowego.

14 października 2020 roku odbyło się czwarte szkolenie dla organizacji pozarządowych, tym razem we Wrocławiu. Warsztaty były przewidziane dla przedstawicieli wszystkich działających w tym czasie organizacji zrzeszającej kibiców z niepełnosprawnościami w Polsce. Ideą spotkania było omówienie sytuacji w ośrodkach, reakcje na problemy oraz warsztatowe panele tematyczne.

Zakres tematyczny szkolenia we Wrocławiu:
  1. Przywitanie uczestników, omówienie agendy
  2. Nowe technologie jako wsparcie dla osób z niepełnosprawnością: aplikacja i rozwiązania dla osób poruszających się na wózkach Podczas warsztatów uczestnicy przekazali szereg merytorycznych uwag związanych z popularyzacją aplikacji oraz jej działaniem. Aplikacja jest w fazie rozwoju i ma w przyszłości wspierać osoby z niepełnosprawnością ruchową.
  3. Dostępność z perspektywy organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami
  4. Przygotowanie do ogólnopolskiej konferencji FKN
    Ze względu na niepewną sytuację związaną z epidemią ogólnopolska konferencja nie odbędzie się w pierwotnym terminie. O nowym terminie oraz jego szczegółach będą informowani wszyscy jej uczestnicy możliwie najszybciej. Wszyscy uczestnicy zadeklarowali pełne uczestnictwo w konferencji – niezależnie od jej formy i terminu.
  5. Sytuacja w klubach w zakresie kontaktu i obsługi kibiców niepełnosprawnych
    Uczestnicy omówili kolejno bieżący stan współpracy ze środowiskiem kibiców niepełnosprawnych w swoim mieście.
  6. Sytuacja epidemiczna COVID – 19 a obsługa kibiców z niepełnosprawności w klubach piłkarskich
  7. Podsumowanie i zakończenie spotkania

Ustalono, by wszystkie organizacje regularnie przesyłały swoje wydarzenia i relacje z nich do osób w FKN, które odpowiadają za PR i promocję, by nadać im ogólnopolski zasięg.

W szkoleniu nr 2/2020 uczestniczyły 33 osoby. W szkoleniu uczestniczyli przedstawiciele następujących ośrodków i organizacji: Stowarzyszenie Klub Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego, Widzew Bez Barier, Stowarzyszenie Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Zagłębia Sosnowiec, KKN Górnik Zabrze, KKN Śląsk Wrocław, KKN Chrobry Głogów, SKN Niepełnosprawni Fanatycy LegiI Warszawa, KKN Milicz, KKN Miedź Legnica, SKN "Lech Bez Barier" z Poznania, KKN Katowice, BKKN Jagiellonii Białystok.

Dodatkowo w szkoleniu uczestniczyli przedstawiciele organizacji: NoLimit, Fundacja Eudajmonia, AWF Wrocław, DSLO GKS Tychy, Polski Związek Piłki Nożnej, Miedź Legnica, Lechia Gdańsk, Górnik Łęczna, Piast Gliwice.

Spotkanie integracyjne przed meczem Polska - Włochy w Gdańsku, 11 października 2020

Dodano: 12 października 2020

W spotkaniu uczestniczyło 14 osób. Było one zorganizowane w czasie obostrzeń związanych z epidemią, co było powodem ograniczenia liczby uczestników. Bilety na ten mecz otrzymaliśmy bezpłatnie od sponsorów. Poza wymiarem integracyjnym spotkanie miało też charakter turnieju na play-station Wydarzenie odbyło się w ośrodku Kibice Razem Lechii Gdańsk, który przygotował także catering. Po integracji cała grupa udała się na stadion w Gdańsku.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele ośrodków kibiców niepełnosprawnych z: Gdyni, Gdańska, Wrocławia i Białegostoku.

Spotkanie integracyjne przed meczem Polska - Finlandia w Gdańsku, 7 października 2020

Dodano: 10 października 2020

W spotkaniu uczestniczyło 15 osób. Było one zorganizowane w czasie obostrzeń związanych z epidemią, co było powodem ograniczenia liczby uczestników. Bilety na ten mecz otrzymaliśmy bezpłatnie od sponsorów. Podczas spotkania integracyjnego głównym tematem roku była panująca epidemia i sytuacja kibiców z niepełnosprawnościami. Wydarzenie odbyło się w ośrodku Kibice Razem Lechii Gdańsk, który przygotował także catering. Po biesiadzie i długich rozmowach cała grupa udała się na stadion w Gdańsku.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele ośrodków kibiców niepełnosprawnych z: Gdyni, Gdańska, Warszawy i Białegostoku.

Szkolenie nr 1/2020 - Spotkanie sieciujące organizowane w ramach projektu FIO „Futbol bez barier”, Poznań, 6-7 sierpnia 2020

Dodano: 10 sierpnia 2020

7 sierpnia, w Poznaniu odbyło się szkolenie połączone ze spotkaniem sieciującym zorganizowane przez Federację Kibiców Niepełnosprawnych w partnerstwie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej w ramach projektu FIO „Futbol bez barier”. Gospodarzem spotkania był Marcin Kawka, prezes Stowarzyszenia Kibiców „Kolejorz” i koordynator Kibice–Razem Lecha Poznań.

Głównym celem spotkania było wypracowanie współpracy pomiędzy organizacjami pozarządowymi zrzeszającymi kibiców z niepełnosprawnościami w całym kraju (w szczególności nowo powstałym Stowarzyszeniem Kibiców Niepełnosprawnych „Lech bez barier”) a samorządami lokalnymi i regionalnymi oraz Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

Podczas spotkania omówiliśmy korzyści wynikające z różnorakich partnerstw i przedstawiliśmy modele pozyskiwania środków na działania statutowe SKN-u wpływające na aktywizację osób z niepełnosprawnościami oraz integrację lokalnej społeczności.

Na spotkanie zaprosiliśmy wybitnych specjalistów: przedstawicieli samorządów i organizacji pozarządowych, klubu sportowego Lech Poznań, Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz koordynatorów projektu Kibice Razem.

Spotkanie otworzyli Jędrzej Solarski, wiceprezydent Poznania oraz Karol Klimczak prezes Lecha Poznań.

W roli prowadzących warsztaty wystąpili: Jakub Nowakowski PZPN, Paweł Parus, Michał Fitas i Marcin Folmer – FKN, Dorota Potejko, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania ds. Osób z Niepełnosprawnościami I przedstawiciel Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu.

Projekt „Futbol bez barier” jest finansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich będących w dyspozycji Narodowego Instytutu Wolności.

Szkolenie nr 2 dla organizacji kibiców niepełnosprawnych, Kielce 10 grudnia 2019

Dodano: 15 grudnia 2019

Przygotowania: zatrudnienie asystenta osoby z niepełnosprawnością, wynajęcie sali, zabukowanie noclegów i organizacja transportu trenerów na miejsce realizacji szkolenia. Kierownik projektu zebrał także grupę uczestników projekt oraz zamówił catering. Ponadto zostało przygotowane umowy dla trenerów, a po szkoleniu nastąpiło rozliczenie i przekazanie faktur do biura rachunkowego.

W szkoleniu nr 2 uczestniczyło w sumie 11 osób.

W szkoleniu uczestniczyli przedstawiciele następujących ośrodków: klub kibiców niepełnosprawnych Korony Kielce, Górnika Łęczna, w którym planowane jest założenie organizacji pozarządowej, Gorzów Wielkopolski, Kibice Razem Korona Kielce, Fundacja Szansa dla Niewidomych w Kielcach, Fundacja Eudajmonia, Federacja Kibiców Niepełnosprawnych, Fundacja Dogadanka, Stowarzyszenie kibiców Zjednoczona Korona, Stowarzyszenie Twoje Nowe Możliwości.

Podczas szkolenia przedstawione zostały możliwości współpracy z lokalnym Samorządem. Na warsztatach pojawili się przedstawiciele zarówno Gminy Kielce, jak i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Wiele uwagi poświęcono współpracy z różnymi organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Warsztat dotyczyły także podniesienia kompetencji zarządu organizacji zrzeszających kibiców z niepełnosprawnościami w województwie świętokrzyskim. Szkolenie objęło także zagadnienia związane z pozyskiwaniem środków na projektową działalność organizacji zrzeszających kibiców z niepełnosprawnościami.

W dwóch szkoleniach w 2019 roku uczestniczyło w sumie 39 osób.

Konferencja Ogólnopolska, Wrocław 30 listopada 2019

Dodano: 5 grudnia 2019

Przygotowania: zamówienie sali konferencyjnej, zamówienie cateringu, zamówienie noclegów, zaproszenie gości i prelegentów. Przygotowanie materiałów i gadżetów wyprodukowanych w ramach projektu “Futbol bez barier”. Zapłata za faktury i rozliczenia. rozliczenie

Konferencja została zorganizowana, aby promować i wspierać rozwój organizacji pozarządowych działających na rzecz kibiców z niepełnosprawnościami.

Pierwsza konferencja została zorganizowana we Wrocławiu. W ramach realizacji niniejszego projektu uczestnikom konferencji zostały zagwarantowane nocleg, wyżywienie oraz odpowiednio wyposażona sala konferencyjna. Wszystkie wymienione wyżej usługi zostały sfinansowane ze środków projektu “Futbol bez barier”.

Głównym tematem konferencji był: Rozwój organizacji pozarządowych działających na rzecz kibiców z niepełnosprawnościami przy współpracy z ośrodkami Kibice Razem w całej Polsce.

Na konferencję zostali zaproszeni przedstawiciele ośrodków Kibice Razem z całego kraju oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych zrzeszających kibiców z niepełnosprawnościami. Ponadto zaproszeni zostali także przedstawiciele lokalnych samorządów.

W sumie w konferencji uczestniczyło 61 osób.

Ośrodki Kibice Razem uczestniczące w konferencji:
Białystok, Opole, Warszawa, Bełchatów, Legnica, Lublin, Tychy, Stalowa Wola, Szczecin, Gdynia, Wrocław, Gdańsk, Zabrze, Nowy Sącz, Mielec, Kielce, Chorzów, Poznań.

Organizacje działające na rzecz kibiców z niepełnosprawnościami:
Kielce, Wrocław, Legnica, Białystok, Warszawa, Łódź, Gdańsk, Milicz.

Potencjalna przyszła organizacja działająca na rzecz kibiców z niepełnosprawnościami: Łęczna.

W sumie w konferencji uczestniczyli przedstawiciele 27 różnych organizacji.

Streszczenie konferencji...

Szkolenie nr 1 dla organizacji kibiców niepełnosprawnych, Warszawa 20 listopada 2019

Dodano: 26 listopada 2019

Przygotowania: zatrudnienie asystenta osoby z niepełnosprawnością, wynajęcie sali, zabukowanie noclegów i organizacja transportu trenerów na miejsce realizacji szkolenia. Kierownik projektu zebrał także grupę uczestników projekt oraz zamówił catering. Ponadto zostało przygotowane umowy dla trenerów, a po szkoleniu nastąpiło rozliczenie i przekazanie faktur do biura rachunkowego.

Ideą pierwszego szkolenia było zebranie możliwie jak największej liczby przedstawicieli organizacji zrzeszających kibiców z niepełnosprawnościami. Głównym celem szkolenia było zebranie informacji o sytuacji w ośrodkach w całym kraju oraz zdiagnozowanie najważniejszych problemów, z którymi należało będzie się zmierzyć w kolejnych szkoleniach dla mniejszych grup.

W sumie w pierwszym szkoleniu uczestniczyło 28 osób.

Reprezentowali następujące miasta: Wrocław, Legnica, Katowice, Zabrze, Gliwice, Tychy, Warszawa, Sosnowiec, Gdynia, Łódź, Białystok, Milicz, Kielce, Kraków.

Ponadto podczas szkolenia obecni byli przedstawiciele: Cafe UEFA Federacji Kibiców Niepełnosprawnych i Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Uczestniczący w warsztatach przedstawiciele poszczególnych klubów omówili kolejno bieżący stan współpracy ze środowiskiem kibiców niepełnosprawnych w swoim mieście.

3. Spotkanie integracyjne przed meczem Polska - Słowenia w Warszawie w dniu 19 listopada 2019 roku

Dodano: 26 listopada 2019

Trzecie spotkanie integracyjne realizowane w ramach niniejszego projektu odbyło się w Warszawie 19 listopada 2019 roku przed meczem Polska - Słowenia. Uczestniczyło w nim 36 osób. Z pomocą Polskiego Związku Piłki Nożnej zakupiliśmy 26 biletów na ten mecz w ramach projektu. 10 wejściówek zostało za ufundowanych przez PZPN. Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele niemal wszystkich organizacji zrzeszających kibiców z niepełnosprawnościami, co wiązało się także z tym, że dzień później w ramach niniejszego projektu zorganizowane zostały warsztaty szkoleniowe.

Uczestnicy trzy spotkania integracyjnego reprezentowali następujące miasta i instytucje:
Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Piłki Nożnej, Federacja Kibiców Niepełnosprawnych, CAFE UEFA, Amp Futbol Polska, Fundacja „Katarynka”, Białystok, Gdańsk, Gdynia, Gliwice,, Katowice, Kielce, Kraków, Legnica, Łódź, Milicz, Sosnowiec, Tychy, Warszawa, Wrocław i Zabrze.

Spotkanie integracyjne odbyło się w Warszawie w Restauracji Van Binh. Posiłki zostały zakupione ze środków projektowych. Wydarzenie miało przede wszystkim wymiar integracyjny. Miało ono zacieśnić i zbudować relacje pomiędzy przedstawicielami różnorakich instytucji i organizacji pozarządowych zrzeszających kibiców z niepełnosprawnością. Późnym wieczorem cała grupa udała się na stadion PGE Narodowy, na którym rozgrywany był mecz kończący eliminacje do Mistrzostw Europy: Polska - Słowenia. Ponownie na stadionie można było spotkać się z innymi osobami z niepełnosprawnościami, które z zainteresowaniem pytały o działania Federacji Kibiców Niepełnosprawnych. Na trybunach PGE Narodowy zasiadło około 300 osób z różnorakimi niepełnosprawnościami wraz z opiekunami. Podczas meczu dostępna była usługa audiodeskrypcji dla osób z dysfunkcjami wzroku i innych chętnych do skorzystania z tego narzędzia.

Dokumenty potwierdzające realizację tego działania: lista obecności oraz faktura za bilety.
W spotkaniu integracyjnym uczestniczyło 36 osób.

2. Spotkanie integracyjne przed meczem Polska - Macedonia w Warszawie w dniu 13 października 2019 roku

Dodano: 18 października 2019

Drugie spotkanie integracyjne realizowane w ramach projektu “Futbol bez barier” odbyło się w Warszawie 13 października 2019 roku przed meczem Polska - Macedonia. Dzięki pomocy partnera Polskiego Związku Piłki Nożnej zakupiliśmy 30 biletów na mecz. Kilka osób uczestniczących w spotkaniu miało imienne akredytacje. W sumie w drugim spotkaniu integracyjnym uczestniczyło 40 osób. Wydarzenie zostało zorganizowane w ośrodku Kibice Razem w Warszawie. Catering zapewnił PZPN. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele ośrodków zrzeszających kibiców niepełnosprawnych z następujących miejscowości: Wrocław, Warszawa, Kielce, Kraków, Zabrze, Białystok, Katowice, Gdynia, Gdańsk. Podobnie jak to miało miejsce podczas poprzedniego meczu reprezentacji na trybunach PGE Narodowy zasiadło ponad 200 osób z różnorakimi niepełnosprawnościami. Było ono dodatkową okazją do spotkań i rozmów dotyczących udziału osób z niepełnosprawnościami w wydarzeniach sportowych. Samo spotkanie integracyjne miało wymiar edukacyjny, bowiem tematem spotkania była współpraca z ośrodkami Kibice Razem w Polsce. Wiele uwagi poświęcono organizacji nadchodzących warsztatów i ogólnopolskiej konferencji, które miały być zorganizowane w ramach realizacji niniejszego projektu.
Dokumenty potwierdzające realizację tego działania: lista obecności oraz faktura za bilety.
W spotkaniu integracyjnym uczestniczyło 40 osób.

1. Spotkanie integracyjne przed meczem Polska - Austria w Warszawie w dniu 9 września 2019 roku

Dodano: 15 września 2019

9 września 2019 roku przed meczem Polska – Austria, który rozgrywany był na stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbyło się integracyjne spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych zrzeszonych w Federacji Kibiców Niepełnosprawnych. W tym celu w ramach projektu zakupiliśmy 39 biletów w preferencyjnych cenach od naszego partnera Polskiego Związku Piłki Nożnej. Spotkanie zostało zorganizowane w plenerze nad Wisłą. Catering zasponsorowała jedna z organizacji, która chce zostać anonimowa. Na tym meczu pojawili się przedstawiciele następujących ośrodków zrzeszających kibiców z niepełnosprawnościami: Głogów, Legnica, Wrocław, Katowice, Warszawa, Gdynia, Tychy, Zabrze, Białystok. Przyjechały także osoby niezrzeszone, między innymi z Zamościa i Łęcznej. Każda z tych delegacji musiała zorganizować wyjazd na mecz, co było oddolną inicjatywą każdej z organizacji, której przedstawiciele przyjechali na spotkanie integracyjne. Wydarzenie miało charakter nie tylko integracyjny. Służyło także wymianie wiedzy w kwestii organizacji wyjazdów, planów na najbliższą przyszłość, problemów z jakimi mierzą się organizacje w swoich miastach. Podczas samego meczu można było spotkać się z innymi osobami z niepełnosprawnościami, których na trybunie PGE Narodowy zasiadło ponad 200 tego dnia. Na meczu była dostępna usługa audiodeskrypcji, dzięki której także osoby z dysfunkcjami wzroku mogły w komfortowych warunkach uczestniczyć w przeżywaniu meczu.
Dokumenty potwierdzające realizację tego działania: lista obecności oraz faktura za bilety.

 

 

 

NIW CRSO