Zwiedzanie Stadionu Wrocław

Dodano: 31 października 2019

 

31 października grupa podopiecznych Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób NiepełnosprawnychS miała okazję poznać od środka Stadion Wrocław, jeden z największych stadionów piłkarskich w Polsce.

Zwiedzanie wrocławskiego giganta było możliwe dzięki zaproszeniu władz Stadionu Wrocław, które kilka tygodni temu otrzymał Klub Kibiców Niepełnosprawnych Milicz. Czwartkowy termin był nieprzypadkowy, ponieważ o godzinie 13.00 na legendarnym stadionie przy ulicy Oporowskiej 62 swój ligowy mecz w ramach III ligi, rozgrywały rezerwy WKS Śląsk Wrocław SA. Wyjazd był idealna okazją do odwiedzin dwóch wrocławskich stadionów i wsparcia dopingiem piłkarzy drugiego zespołu WKS-u.

Równo o godzinie 11 mieliśmy przyjemność rozpocząć zwiedzanie jednej z aren Euro 2012. Naszą przewodniczką po tym obiekcie była sympatyczna pani Monika, która z wielkim zaangażowaniem i pasją opowiadała o wszystkim co jest związane ze Stadionem Wrocław. Jak się później okazało nasza przewodniczka to zagorzałą fanka Śląska Wrocław, dlatego nie było pytań, które by ją zaskoczyły.

W trakcie naszej wycieczki mieliśmy okazję zobaczyć salę konferencyjną, gdzie po meczu odbywają się konferencje prasowe, a na co dzień pomieszczenie wykorzystywane jest przez różnego rodzaju organizacje do szkoleń, wystąpień lub innych eventów.

Następnie udaliśmy się do strefy, gdzie przed meczem dziennikarze mają możliwość zrobienia wywiadu z piłkarzami lub trenerami drużyn, które rozgrywają mecz na stadionie. Ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki wywarły olbrzymie plakaty wiszące na ścianach, które przedstawiały najważniejsze wydarzenia z życia Śląska Wrocław. Można było zobaczyć min. zespół, który zdobył historyczny Puchar Polski, Puchar Ekstraklasy czy Mistrzostwo Polski.

Po strefie MixZone udaliśmy się do szatni, gdzie w dniu meczowym przebywają nasi ulubieńcy. Wizyta w tej części stadionu była największą atrakcją, ponieważ każdy z uczestników miał możliwość usiąść na miejscu swojego piłkarskiego idola i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Szatnia to także mały gabinet odnowy biologicznej i pomieszczenia dla członków sztabu medycznego oraz szkoleniowego.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była murawa, na którą udaliśmy się przechodząc przez ogromny korytarz, w którym piłkarze ustawiają się do wyjścia na mecz. Po wyjściu na murawę Stadionu Wrocław bardzo szybko odnaleźliśmy swoje miejsca, gdzie w trakcie meczów mamy okazję siedzieć i dopingować zielono-biało-czerwonych.

Z poziomu murawy, windą przemieściliśmy się na wyższe kondygnacje, gdzie była okazja zwiedzić salę bankietową i strefę lóż VIP. Korzystając z okazji zajrzeliśmy do loży prezydenta Wrocławia, w której pan Jacek Sutryk ogląda mecze Śląska Wrocław. Wystrój sali bardzo elegancki, ale wszyscy zwiedzający jednogłośnie stwierdzili,, że najlepsze miejsca to te w sektorze dla najzagorzalszych fanów wojskowych.

Ostatnim punktem czwartkowej wyprawy po Stadionie Wrocław było pomieszczenie, do którego nie chciałby trafić żaden kibic, a mianowicie stadionowy areszt. Miejmy nadzieję, że była to jedyna okazja do odwiedzin tego miejsca.

Na koniec podziękowaliśmy pani Monice za wspaniałą lekcję historii o naszej ukochanej drużynie i wycieczkę po wrocławskim gigancie. W ramach podziękowania przekazaliśmy pamiątkowy upominek, który wykonali nasi koledzy z Warsztat Terapii Zajęciowej w Miliczu.

Po wizycie na Stadionie Wrocław udaliśmy się do miejsca, które nazywane jest sercem Wrocławia, stadion piłkarski przy ulicy Oporowskiej 62. Na tym obiekcie rozgrywany był mecz w ramach III ligi grupy 3, w którym Śląsk II Wrocław grał z Górnikiem II Zabrze. Mecz pewnie wygrany przez drugi zespół WKS-u 4:0 zapewnił im pozycję lidera rozgrywek, a nam przysporzył wiele radości i powodów do dumy.

Serdecznie dziękujemy władzą Stadion Wrocław za możliwość bezpłatnej wycieczki po obiekcie, pani Monice za wzorowe oprowadzenie i lekcję historii oraz naszemu kochanemu klubowi za możliwość bezpłatnego uczestnictwa w meczu zespołu rezerw.

 

Ośrodki FKN

FORBG Wisła Kraków

Fundacja Otwarte Ramię Białej Gwiazdy

KGKN Arka Gdynia

Klub Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego

KKN Chrobry Głogów

Klub Kibica Niepełnosprawnego Chrobrego Głogów

KKN GKS Katowice

Klub Kibiców Niepełnosprawnych GKS-u Katwice

KKN Górnik Zabrze

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Górnika Zabrze

KKN Miedź Legnica

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Miedź Legnica

KKN Milicz

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych

KKN Szczecin

Szczecińskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Kibiców 'Sektor 24'

KKN Wrocław

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych

SKN Niepełnosprawni Fanatycy

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Legii Warszawa

KKN Lechia Gdańsk

Klub Kibiców Niepełnosprawnych Lechia Gdańsk

KKN Korona Kielce

Klub Kibiców (Nie)Pełnosprawnych KIELCE

SKN Zagłębie Sosnowiec

Stowarzyszenie Kibiców Niepełnosprawnych SKN Zagłębie Sosnowiec 1906

KKN Star Starachowice

Klub Kibiców Niepełnosprawnych Star Starachowice

KKN Widzew Łódź

Widzew Łódź bez barier

Partnerzy