Aktualności

 

7 listopada 2018

SOW nowe narzędzie dla osób z niepełnosprawnościami

SOW jest narzędziem dla osób z niepełnosprawnościami i wszystkich, którzy działają na ich rzecz. Jego celem jest usprawnienie procesu składania wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON, a tym samym poprawa jakości Państwa życia i przeciwdziałanie wykluczeniu osób niepełnosprawnych. Dokładamy starań, aby wszystkie samorządy przyłączyły się do systemu. Jeżeli jednostka na Państwa terenie nie przystąpiła jeszcze do systemu SOW to trzeba ich zapytać - dlaczego?

czytaj więcej

 

 

13 października 2018

Audiodeskrypcja na wszystkich meczach reprezentacji

Usługa audiodeskrypcji na stałe wpisała się do narzędzi dostępności dla kibiców z niepełnosprawnościami, aby ci mogli komfortowo oglądać mecze reprezentacji Polski. Z naszego doświadczenia wiemy, że audiodeskrypcja pomaga nie tylko osobom z dysfunkcją wzroku, ale także wszystkim, którzy mają trudność z identyfikacją zawodników czy analizą taktycznych niuansów.

Zachęcamy do korzystania z tej usługi. Najbliższa okazja już jutro podczas meczu Polska - Włochy na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Nastaw odbiornik radiowy na 96,9!

Zachęcamy do obejrzenia kilkuminutowego materiału TVN dotyczącego audiodeskrypcji na meczach piłki nożnej:
https://www.youtube.com/watch?v=ACpAsuUdrlc&feature=youtu.be.

 

 

3-4 października 2018

V edycja Konferencji pn. KIBICE RAZEM – PROGRAM WSPÓŁPRACY Z KIBICAMI PIŁKI NOŻNEJ W POLSCE

4 października 2018 roku w COS „Torwar” w Warszawie odbyła się V edycja Konferencji pn. KIBICE RAZEM – PROGRAM WSPÓŁPRACY Z KIBICAMI PIŁKI NOŻNEJ W POLSCE. Jej organizatorem byli Ministerstwo Sportu i Turystyki i Polski Związek Piłki Nożnej.

czytaj więcej

 

 

1 października 2018

Powstaje Klub Kibiców Niepełnosprawnych Zagłębia Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec pomoże niepełnosprawnym kibicom zorganizować się w ramach stowarzyszenia. W najbliższy czwartek o godzinie 17 w budynku przy boisku ze sztuczną nawierzchnią na Kresowej odbędzie się spotkanie organizacyjne tworzonego od podstaw Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Zagłębia Sosnowiec.

czytaj więcej

 

 

27 września 2018

Dolnośląski Klucz Sukcesu dla Stowarzyszenia KKN

27 września 2018 roku w Centrum Nauki i Sztuki "Stara Kopalnia" w Wałbrzychu odbyła się uroczystość wręczenia Dolnośląskich Kluczy Sukcesu. Podczas XXII edycji konkursu kapituła pod przewodnictwem dr Bogdana Cybulskiego nagrodziła kilka wybitnych postaci i instytucji z Dolnego Śląska.

czytaj więcej

 

 

25 września 2018

Niepełnosprawni kibice Piasta Gliwice we Wrocławiu!

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia reportażu filmowego z pierwszego historycznego wyjazdu kibiców niepełnosprawnych Piasta Gliwice do Wrocławia. Trzymamy kciuki za nowy ośrodek zrzeszający niepełnosprawnych fanów.

czytaj więcej

 

 

7 września 2018

PZPN zaprasza osoby z niepełnosprawnościami na mecze reprezentacji

Na stadionie przy ulicy Oporowskiej we Wrocławiu odbył się briefing prasowy dotyczący współpracy pomiędzy: Polskim Związkiem Piłki Nożnej, Federacją Kibiców Niepełnosprawnych i Fundacją Katarynka. Jej celem jest zwiększenie dostępności piłki nożnej dla osób z różnorakimi niepełnosprawnościami. Efektem tej współpracy jest wprowadzenie systemu sprzedaży biletów Easy Access oraz komentarza audiodeskrypcyjnego dla osób niewidomych podczas wszystkich meczów reprezentacji.

czytaj więcej

 

 

7 września 2018

Briefing na Oporowskiej

Briefing dotyczący współpracy pomiędzy Federacją Kibiców Niepełnosprawnych, Fundacją Katarynką i PZPN odbędzie się 10 września, w poniedziałek o godz. 11:30 w sali VIP na Oporowskiej.

Podczas konferencji będą obecni reprezentanci Polski oraz przedstawiciele PZPN.

Główne tematy to: Easy Access i audiodeskrypcja na meczach reprezentacji Polski.

Zachęcamy szczególnie dolnośląskie organizacje zrzeszające kibiców niepełnosprawnych do udziału w konferencji. Będzie okazja na pamiątkowe zdjęcie, autograf, a być może krótką rozmowę.

 

 

30 czerwca 2018

KKN na Mundialu w Rosji - czerwiec 2018

Ekipa Stowarzyszenia Klub Kibiców Niepełnosprawnych pojechała do Kaliningradu na dwa mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej: Serbia-Szwajcaria i Hiszpania-Maroko. Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego przybliżającego ten niezapomniany wyjazd.

czytaj więcej

 

 

6 czerwca 2018

Antoni Piechniczek i Władysław Żmuda spotkali się we Wrocławiu z kibicami niepełnosprawnymi

We wtorek, 5 czerwca przy ul. Szewskiej we Wrocławiu w ramach grupy wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami i ich najbliższego otoczenia prowadzonej przez Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych, odbyło się niezwykłe spotkanie, którego gośćmi byli wybitni trenerzy: Antoni Piechniczek - legendarny trener reprezentacji Polski, z którą zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Świata w Hiszpanii oraz Władysław Żmuda - trener Śląska Wrocław, zdobywca mistrzostwa Polski w 1977 roku.

czytaj więcej

 

 

24 maja 2018

Podsumowanie akcji “Tydzień bez barier 2018”

5 maja obchodzony był Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Aby podkreślić w sposób szczególny fakt uczestnictwa osób niepełnosprawnych w meczach piłkarskich w Polsce oraz zachęcić kolejne osoby do wyjścia z domu i regularnych wizyt na polskich stadionach, Federacja Kibiców Niepełnosprawnych wraz z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i Ekstraklasą SA zorganizowały ogólnopolską akcję „Tydzień Bez Barier”.

czytaj więcej

 

 

17 maja 2018

Spotkanie przedstawicieli FKN z delegatami meczowymi

W dniach 15-16 maja w Ożarowie Mazowieckim odbyły się coroczne warsztaty dla delegatów meczowych PZPN. Wśród zaproszonych gości byli w tym roku przedstawiciele Federacji Kibiców Niepełnosprawnych - Michał Fitas, prezes FKN i Paweł Parus - członek zarządu Federacji.

czytaj więcej

 

 

7 maja 2018

#ŚląskBezBarier

Konferencja prasowa dot. "Tygodnia bez barier", 7 maja 2018

czytaj więcej

 

 

7 maja 2018

Dziś oficjalnie, początek "Tygodnia Bez Barier" oranizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej, Ekstraklasę SA. i Federację Kibiców Niepełnosprawnych

Federacja Kibiców Niepełnosprawnych w partnerstwie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i Ekstraklasą SA. w ramach Tygodnia bez barier we Wrocławiu podczas meczu Śląsk Wrocław - Piast Gliwice, który odbędzie się w sobotę 12 maja, zamierza pobić rekord udziału osób z niepełnosprawnościami na meczu piłki nożnej. Wrocławska akcja nazwana #ŚląskBezBarier jest koordynowana przez Klub Kibiców Niepełnosprawnych, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i WKS Śląsk Wrocław SA.

Zachęcamy fundacje, stowarzyszenia, ośrodki wspierające niepełnosprawnych oraz wszystkich innych chętnych do bycia tego dnia z nami i uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu!

 

 

27 kwietnia 2018

Polski Związek Piłki Nożnej, Ekstraklasa SA. i Federacja Kibiców Niepełnosprawnych organizują "Tydzień Bez Barier"

5 maja obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Aby podkreślić w sposób szczególny fakt uczestnictwa osób niepełnosprawnych w meczach piłkarskich w Polsce oraz zachęcić kolejne osoby do wyjścia z domu wraz z Federacją Kibiców Niepełnosprawnych organizujemy dzień "Śląsk Bez Barier" #ŚląskBezBarier w ramach ogólnopolskiej akcji "Tydzień Bez Barier".

czytaj więcej

 

 

28 stycznia 2017

KKN Chrobry otwiera swoją siedzibę!

W sobotę 28 stycznia odbyło się uroczyste otwarcie biura Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Chrobrego Głogów. Lokal na targowisku przy Wałach Chrobrego służyć będzie do pracy i rozwoju stowarzyszenia.

czytaj więcej

 

 

1 stycznia 2017

Nowy Rok – Nowe wyzwania!

W imieniu Zarządu Federacji Kibiców Niepełnosprawnych składamy najlepsze życzenia na Nowy Rok. Wierzymy, że będzie on dla Was rokiem sukcesów, realizacji marzeń i pasji oraz przepełniony będzie dobrymi wynikami sportowymi.

czytaj więcej

 

 

12 listopada 2016

Przedstawiciele FKN obecni w Rumunii

Wrocław i Katowice – te dwa miasta połączyły siły, by wspierać Biało – Czerwonych w meczu w Bukareszcie. Stolica Rumunii okazała się przyjazna dla Reprezentacji Polski. Po pięknym meczu przywozimy 3 punkty.

czytaj więcej

 

 

4 listopada 2016

Warsztaty DSLO odbyły się we Wrocławiu

Udało się! Pierwsze Warsztaty DSLO Pierwsze w historii warsztaty DSLO (klubowych asystentów ds. kibiców niepełnosprawnych) przeszły do historii. We Wrocławiu spotkali się przedstawiciele 9 klubów Ekstraklasy i I Ligi.

czytaj więcej

 

 

31 października 2016

Warsztaty DSLO już w piątek 4 listopada!

Pierwsze w historii warsztaty DSLO (klubowych asystentów ds. kibiców niepełnosprawnych) odbędą się już w najbliższy piątek. Miejscem spotkania będzie przyjazna i otwarta siedziba KIBICE RAZEM Śląsk Wrocław przy ul. Szewskiej 66/67a we Wrocławiu.

czytaj więcej

 

 

24 października 2016

KRS nadany!

Niezwykle miło nam poinformować, że Federacja Kibiców Niepełnosprawnych otrzymała dziś numer KRS 0000643428! To efekt długich starań i pełnego procesu rejestracji związku stowarzyszeń.

czytaj więcej

 

 

 

Ośrodki FKN

FORBG Wisła Kraków

Fundacja Otwarte Ramię Białej Gwiazdy

KGKN Arka Gdynia

Klub Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego

KKN Chrobry Głogów

Klub Kibica Niepełnosprawnego Chrobrego Głogów

KKN GKS Katowice

Klub Kibiców Niepełnosprawnych GKS-u Katwice

KKN Górnik Zabrze

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Górnika Zabrze

KKN Miedź Legnica

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Miedź Legnica

KKN Milicz

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych

KKN Szczecin

Szczecińskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Kibiców 'Sektor 24'

KKN Wrocław

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych

SKN Niepełnosprawni Fanatycy

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Legii Warszawa

KKN Lechia Gdańsk

Klub Kibiców Niepełnosprawnych Lechia Gdańsk

KKN Korona Kielce

Klub Kibiców (Nie)Pełnosprawnych KIELCE

Partnerzy