Aktualności

 

29 maja 2020

Premier: 19 czerwca otwieramy stadiony dla kibiców

Będzie możliwy powrót kibiców na stadiony - ogłosił dziś premier Mateusz Morawiecki. - Jeszcze dziś rozmawialiśmy z prezesem PZPN, by było to jak najszybciej. Umówiliśmy się na 19 czerwca. Na stadionie będzie mogło być 25 procent obłożenia - dodał. - To powrót do nowej rzeczywistości sportowej i społecznej - dodał Morawiecki. Jak dodał prezes PZPN Zbigniew Boniek, będzie to dotyczyło Ekstraklasy oraz I i II ligi, a także stadionów żużlowych.

czytaj więcej

 

 

13 maja 2020

Znamy dokładny terminarz Ekstraklasy

Restart 29 maja, koniec rundy zasadniczej 14 czerwca, a koniec sezonu 19 lipca - tak wyglądają najważniejsze daty skonsultowanego z Polskim Związkiem Piłki Nożnej terminarza ligowego PKO Bank Polski Ekstraklasy do końca sezonu 2019/2020. Do rozegrania pozostało jedenaście kolejek, z których tylko trzy przypadną na środek tygodnia. Pozostałe spotkania będą mieć miejsce w weekendy.

czytaj więcej

 

 

9 kwietnia 2020

W tych szczególnych chwilach wierzymy, że wkrótce spotkamy się z nową energią do działania i dodatkowymi pokładami sił!
Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Kartka  Świąteczna

 

 

24 marca 2020

Zachęcamy do zapoznania się z realizacją projektu przygotowanego przez Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin "Portowcy" i ośrodek "Kibice Razem Pogoń Szczecin"

Projekt przygotowany przez Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin "Portowcy" i ośrodek "Kibice Razem Pogoń Szczecin" znalazł uznanie w oczach jury programu grantowego "Bosman dla regionu".

czytaj więcej

 

 

20 marca 2020

Działania w obszarze walki z koronawirusem

Lokalne ośrodki #KibiceRazem też pomagają w walce z koronawirusem. Fani klubów zrzeszonych w programie organizują zbiórki dla szpitali i placówek medycznych. Kibice pomagają starszym osobom w robieniu zakupów, dowożeniu obiadów i artykułów spożywczych, odbieraniu leków z aptek, czy wyprowadzaniu zwierzaków.

czytaj więcej

 

 

18 marca 2020

Bilety na Euro ważne za rok

UEFA EURO 2020 miała odbyć się w 12 miastach w całej Europie od 12 czerwca do 12 lipca 2020 r. Proponowane nowe daty to 11 czerwca do 11 lipca 2021 r. UEFA chciałaby uspokoić obecnych nabywców biletów i klientów hotelowych, że jeśli nie będą mogli wziąć udziału w w turnieju w 2021 r. wartość nominalna ich biletów i pakietów zostanie zwrócona w całości. W ciągu następnego miesiąca dalsze informacje o procesie zwrotu pieniędzy zostaną przekazane istniejącym nabywcom biletów za pośrednictwem poczty elektronicznej i na stronie euro2020.com/tickets.

czytaj więcej

 

 

17 marca 2020

EURO 2020 przeniesione na 2021 rok! Komunikat UEFA

UEFA na specjalnej wideokonferencji z udziałem przedstawicieli 55 krajowych związków piłkarskich, będących członkami Europejskiej Unii Piłkarskiej, stowarzyszeniami klubów europejskich i lig europejskich oraz przedstawicieli FIFPro, podjęła kluczowe decyzje dotyczące europejskiego futbolu reprezentacyjnego, a także klubowego w nadchodących miesiącach.

czytaj więcej

 

 

12 marca 2020

Warsztaty DSLO 2020 Wrocław 27-29.03.2020 ODWOŁANE!!!

decyzją Sekretarza Generalnego PZPN wszystkie spotkania, warsztaty, konferencje są odwołane / zawieszone na czas nieokreślony. Warsztaty DSLO musimy więc przenieść na termin bliżej nieokreślony. Będziemy o nim informować gdy sytuacja się unormuje. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, prosimy o wyrozumiałość.

czytaj więcej

 

 

10 marca 2020

Komunikat Polskiego Związku Piłki Nożnej

W związku z decyzją władz państwowych o odwołaniu wszystkich imprez masowych w Polsce, marcowe mecze reprezentacji Polski z Finlandią we Wrocławiu (27.03.2020) i Ukrainą w Chorzowie (31.03.2020), odbędą się bez udziału publiczności. Wszyscy kibice, którzy dokonali zakupu biletów na te spotkania, otrzymają zwrot pieniędzy.

czytaj więcej

 

 

4 marca 2020

Reprezentacja Polski poznała rywali w Lidze Narodów!

Holandia, Bośnia i Hercegowinam, Włochy. To rywale Polaków w drugim sezonie rozgrywek Ligi Narodów. Polska w Dywizji A trafiła do grupy 1.

czytaj więcej

 

 

29 stycznia 2020

Harmonogram sprzedaży biletów na mecze towarzyskie reprezentacji Polski

Przedstawiamy harmonogramy sprzedaży biletów na towarzyskie mecze reprezentacji Polski przed mistrzostwami Europy. Biało-czerwoni zagrają z Finlandią, Ukrainą, Rosją i Islandią.

czytaj więcej

 

 

24 stycznia 2020

KGKN CUP 2020

W dniach 22 – 24.05.2020 Stowarzyszenie Klub Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego organizuje I Turniej Piłki Nożnej dla Kibiców Niepełnosprawnych o „Puchar KGKN”.

czytaj więcej

 

 

15 stycznia 2020

Zaproszenie na VI warsztaty DSLO

Niniejszym również zapraszam na kolejne, VI warsztaty DSLO, które odbędą się we Wrocławiu, przy okazji meczu Polska - Finlandia. Dokładnej agendy spodziewajcie się 2-3 tygodnie przed samym wydarzeniem. Już teraz rezerwujcie proszę termin.

czytaj więcej

 

 

20 grudnia 2019
 

 

20 grudnia 2019

Polscy kibice z niepełnosprawnościami

W jednym z odcinków magazynu “Mamma Mia” emitowanym w Telewizji Polsat kilka minut uwagi poświęcono działalności Federacji Kibiców Niepełnosprawnych. W materiale o: działaniach Federacji Kibiców Niepełnosprawnych, o środkach zrzeszających kibiców z niepełnosprawnościami, udziale w meczach reprezentacji, współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Zachęcamy zarówno do oglądania, jak i udostępniania!

czytaj więcej

 

 

29 listopada 2019

Zawodnicy Jagiellonii Białystok spotkali się z niepełnosprawnymi kibicami

28 listopada zawodnicy Jagiellonii Białystok: Wojtek Błyszko, Bartosz Bida oraz Damian Węglarz spotkali się z niepełnosprawnymi kibicami w ośrodku Kibice Razem Jagiellonii Białystok.

czytaj więcej

 

 

25 listopada 2019

Wyjazd niepełnosprawnych kibiców Arki do Białegostoku

Zapraszamy do przeczytania opisu wyjazdu kibiców niepełnosprawnych Arki Gdynia do Białegostoku na mecz z Jagiellonią. Relacja własna kibiców Arki.

czytaj więcej

 

 

22 listopada 2019

V warsztaty DSLO już za nami

20 listopada 2019 roku w Hotelu IBIS Reduta w Warszawie w godz. 10:00-16:30 odbyły się V warsztaty klubowych asystentów ds. kibiców niepełnosprawnych (DSLO).

czytaj więcej

 

 

19 listopada 2019

KKN Wrocław wyróżniony przez Prezydenta RP

19 listopada w Teatrze Narodowym w Warszawie odbyła się uroczysta gala z okazji IV edycji Nagrody Prezydenta RP "Dla Dobra Wspólnego". Nominację do tego zaszczytnego wyróżnienia otrzymał Klub Kibiców Niepełnosprawnych Śląska Wrocław.

czytaj więcej

 

 

13 listopada 2019

Audiodeskrypcja na meczu Polska - Słowenia

Dostępność piłki nożnej dla osób z niepełnosprawnościami jest jednym z priorytetów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dlatego też już od roku podczas każdego meczu reprezentacji Polski osoby z niepełnosprawnością wzrokową mogą korzystać z audiodeskrypcji.

czytaj więcej

 

 

11 listopada

Za nami XVIII edycja Konferencji „Bezpieczny Stadion”

25 października 2018 roku w Kielcach odbyła się XVIII edycja Konferencji „Bezpieczny Stadion”, organizowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej we współpracy z Centrum Kongresowym Targi Kielce.

czytaj więcej

 

 

31 października 2019

Zwiedzanie Stadionu Wrocław

31 października grupa podopiecznych Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób NiepełnosprawnychS miała okazję poznać od środka Stadion Wrocław, jeden z największych stadionów piłkarskich w Polsce. Zwiedzanie wrocławskiego giganta było możliwe dzięki zaproszeniu władz Stadionu Wrocław, które kilka tygodni temu otrzymał Klub Kibiców Niepełnosprawnych Milicz.

czytaj więcej

 

 

29 października 2019

Klub Kibiców Niepełnosprawnych Star Starachowice

Jest nam bardzo miło poinformować, że na mapie Polski powstał kolejny Klub Kibiców Niepełnosprawnych Star Starachowice. Życzymy szybkiego rozwoju i samych udanych inicjatyw :)

czytaj więcej

 

 

28 października 2019

11 lat ze Śląskiem

18 października 2008 roku, podczas meczu Śląska z Arką Gdynia przy Oporowskiej, po raz pierwszy w historii pojawiła się zorganizowana grupa podopiecznych Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Miliczanie do dziś regularnie wspierają swój ukochany klub.

czytaj więcej

 

 

24 października 2019

Wyróżnienie dla KKN Śląska Wrocław

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Śląska Wrocław otrzymało wyróżnienie w konkursie „Aktywni na 100%” podczas V Dolnośląskiego Kongresu Obywatelskiego, który odbył się 23 października w Krzyżowej. Statuetkę odebrał prezes KKN Paweł Parus.

czytaj więcej

 

 

21 października 2019

Bałtycka przygoda zakończona awansem na Euro 2020!

5 dni, 3 kraje, 3 stolice, 2150 przejechanych kilometrów, 2 mecze, 2 zwycięstwa, 6 punktów i najważniejsze - powrót do domu z awansem do Mistrzostw Europy 2020. Tak w statystycznym skrócie wyglądała podróż kibiców z niepełnosprawnościami na dwa mecze reprezentacji Polski. Przyzwyczaili oni już chyba wszystkich, że żadna odległość nie jest im straszna.

czytaj więcej

 

 

20 października 2019

Uruchomiono Bibliotekę Piłkarstwa Polskiego!

Lata żmudnej pracy, pozyskiwanie i archiwizowanie materiałów, gromadzenie plików wideo, a także grafik i ciekawostek. Oto jest! PZPN / Łączy nas piłka ma przyjemność poinformować, że od 16 października kibice reprezentacji Polski za darmo mogą korzystać z Biblioteki Piłkarstwa Polskiego. Wszystkie mecze biało-czerwonych, skróty i wiele, wiele innych tylko na naszej platformie. Od dziś cały futbol jest w jednym miejscu!

czytaj więcej

 

 

1 października 2019

Audiodeskrypcja na meczu Polska - Macedonia

Dostępność piłki nożnej dla osób z niepełnosprawnościami jest jednym z priorytetów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dlatego też już od roku podczas każdego meczu reprezentacji Polski osoby z niepełnosprawnością wzrokową mogą korzystać z audiodeskrypcji.

czytaj więcej

 

 

3 września 2019

Audiodeskrypcja na meczu Polska - Austria

Dostępność piłki nożnej dla osób z niepełnosprawnościami jest jednym z priorytetów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dlatego też już od roku podczas każdego meczu reprezentacji Polski osoby z niepełnosprawnością wzrokową mogą korzystać z audiodeskrypcji.

czytaj więcej

 

 

19 sierpnia 2019

Warsztaty dla DSLO i przedstawicieli organizacji zrzeszających kibiców z niepełnosprawnościami

20 listopada 2019 roku w Warszawie odbędą się kolejne warsztaty dla DSLO i przedstawicieli organizacji zrzeszających kibiców z niepełnosprawnościami.

czytaj więcej

 

 

6 sierpnia 2019

Mariusz Pawelec ambasadorem Klubu Kibiców Niepełnosprawnych

Pierwszym ambasadorem Stowarzyszenia Klub Kibiców Niepełnosprawnych Śląska Wrocław został Mariusz Pawelec - mistrz Polski, jedna z grających legend wrocławskiej drużyny.

czytaj więcej

 

 

22 lipca 2019

Karuzela ruszyła

Inauguracja sezonu 2019/2020 PKO BP Ekstraklasy już za nami. Dwa nowe kluby, nowy sponsor oraz powiększona liczba potencjalnych spadkowiczów - to tylko niektóre powody dla których z niecierpliwością czekaliśmy na początek tegorocznych rozgrywek.

czytaj więcej

 

 

18 lipca 2019

[Raport] Organizacja i stan bezpieczeństwa meczów szczebla centralnego PZPN

Dziś ukazał się raport Polskiego Związku Piłki Nożnej dotyczący organizacji meczów szczebla centralnego – sezon 2018/19. W raporcie znajdują się m.in. dane o dostępności oraz obsłudze osób z niepełnosprawnościami. Zachęcamy do lektury!

czytaj więcej

 

 

18-19 czerwca 2019

Warsztaty dla delegatów meczowych PZPN

W dniach 18-19 czerwca w Serocku pod Warszawą odbyły się tegoroczne warsztaty dla delegatów meczowych PZPN. Stało się już tradycją uczestnictwo w nich przedstawicieli Federacji Kibiców Niepełnosprawnych. Michał Fitas i Paweł Parus przygotowali półgodzinną prezentację, w której przedstawili działalność federacji oraz przybliżyli problemy, z jakimi spotykają się osoby z niepełnosprawnościami na polskich stadionach.

czytaj więcej

 

 

13 maja 2019

Podziękowania adresowane do Ekstraklasy i Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Szanowni Państwo, serdecznie dziękujemy za pomoc przy realizacji II edycji akcji „Tydzień bez barier 2019”. Włączyło się do niej kilkanaście organizacji zrzeszających kibiców z niepełnosprawnościami oraz klubów grających w Lotto Ekstraklasie i 1 Lidze.

czytaj więcej

 

 

6 maja 2019

Odpowiedź na list otwarty do Zbigniewa Bońka!!!

W nawiązaniu do listu otwartego pana Dariusza Waśko z Podlasia skierowanego do Zbigniewa Bońka, prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, jako reprezentacja kilkunastu organizacji zrzeszających kibiców niepełnosprawnych w całym kraju widzimy potrzebę odniesienia się do tego tekstu.

czytaj więcej

 

 

3 maja 2019

Rusza akcja „Stadiony bez barier” w Ekstraklasie

Już podczas 34. i 35. kolejki LOTTO Ekstraklasy odbędzie się akcja „Stadiony bez barier” mająca na celu zachęcenie osób z niepełnosprawnościami do przychodzenia na mecze. Wydarzenie jest częścią „Tygodnia bez barier” realizowanego z okazji Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, który obchodzony jest 5 maja na całym świecie. Współorganizatorami akcji są Ekstraklasa S.A., Polski Związek Piłkarzy, Federacja Kibiców Niepełnosprawnych i Olimpiady Specjalne Polska.

czytaj więcej

 

 

4 kwietnia 2019

Wyjazd na derby

2 kwietnia grupa szkolna z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych wspólnie z trenerami pracy wybrała się na mecz piłki nożnej, który rozgrywany był na Stadionie Wrocław.

czytaj więcej

 

 

26 marca 2019

Dla nas nie ma barier!

Jeśli ktoś miał wątpliwości czemu ma służyć założenie Federacji Kibiców Niepełnosprawnych miniony tydzień powinien go takich dylematów pozbawić. Trzy mecze, przy okazji których zorganizowane zostały oddolne inicjatywy różnorakich spotkań, w jakich uczestniczyli przedstawiciele organizacji zrzeszających niepełnosprawnych fanów. Po kolei.

czytaj więcej

 

 

19 marca 2019

Łączy nas piłka

Jedną z głównych cech narodowych Polaków jest skłonność do podziałów. Dzielą nas przede wszystkim polityka, ale także miejsce urodzenia, światopogląd czy w końcu sympatia do wybranego klubu piłkarskiego. Szczęśliwie są także obszary, które łączą. Mogą to być miłość do piłki nożnej, ale także zainteresowanie historią, szacunek do tradycji czy wreszcie patriotyzm. Wydarzenia z soboty 16 marca 2019 roku można śmiało nazwać mieszanką skrajnych emocji - podziałów i łączenia.

czytaj więcej

 

 

18 marca 2019

Newsletter FKN

W sobotę 16 marca członkowie Stowarzyszenia Klub Kibiców Niepełnosprawnych pojechali na wyjazd do Warszawy, gdzie Legia podejmowała Śląsk. Przed meczem grupa niepełnosprawnych kibiców i asystentów odwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego. Temat o tyle ciekawy, że wizytę w muzeum zorganizowali kibice Legii Warszawa, związani także ze SKN Niepełnosprawni Fanatycy Legiii. Wrocławska grupa została oprowadzona za darmo.

czytaj więcej

 

 

27 lutego 2019

W Kielcach znów grali MEGAMOCNI

Podczas ostatniego weekendu lutego 2019 roku w Kielcach odbył się drugi raz w historii integracyjny turniej piłki nożnej Megamocni. Rok temu inauguracyjna edycja była jednocześnie otwarciem Klubu Kibiców (Nie)Pełnosprawnych Kielce. Pomysłodawcami i głównymi organizatorami turnieju są Fundacja DOGadanka (KKNKielce) i Fundacja na Rzecz Promocji Sportu Osób Niepełnosprawnych MEGAMOCNI.

czytaj więcej

 

 

30 stycznia 2019

FKN złożyła ofertę do Narodowego Instytutu Wolności

23 lutego Federacja Kibiców Niepełnosprawnych złożyła ofertę do Narodowego Instytutu Wolności na realizację zadań finansowanych z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich dotyczących zwiększenia aktywności organizacji pozarządowych zrzeszających kibiców z niepełnosprawnościami.

czytaj więcej

 

 

30 stycznia 2019

II Turniej Piłkarski (NIE)Pełnosprawni MEGAMOCNI

24 lutego 2019 odbędzie się w Kielcach II Turniej Piłkarski (Nie)Pełnosprawni MEGAMOCNI. Pomysłodawcami i głównymi organizatorami turnieju są Fundacja DOGadanka i Fundacja na Rzecz Promocji Sportu Osób Niepełnosprawnych MEGAMOCNI.

czytaj więcej

 

 

7 listopada 2018

SOW nowe narzędzie dla osób z niepełnosprawnościami

SOW jest narzędziem dla osób z niepełnosprawnościami i wszystkich, którzy działają na ich rzecz. Jego celem jest usprawnienie procesu składania wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON, a tym samym poprawa jakości Państwa życia i przeciwdziałanie wykluczeniu osób niepełnosprawnych. Dokładamy starań, aby wszystkie samorządy przyłączyły się do systemu. Jeżeli jednostka na Państwa terenie nie przystąpiła jeszcze do systemu SOW to trzeba ich zapytać - dlaczego?

czytaj więcej

 

 

13 października 2018

Audiodeskrypcja na wszystkich meczach reprezentacji

Usługa audiodeskrypcji na stałe wpisała się do narzędzi dostępności dla kibiców z niepełnosprawnościami, aby ci mogli komfortowo oglądać mecze reprezentacji Polski. Z naszego doświadczenia wiemy, że audiodeskrypcja pomaga nie tylko osobom z dysfunkcją wzroku, ale także wszystkim, którzy mają trudność z identyfikacją zawodników czy analizą taktycznych niuansów.

Zachęcamy do korzystania z tej usługi. Najbliższa okazja już jutro podczas meczu Polska - Włochy na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Nastaw odbiornik radiowy na 96,9!

Zachęcamy do obejrzenia kilkuminutowego materiału TVN dotyczącego audiodeskrypcji na meczach piłki nożnej:
https://www.youtube.com/watch?v=ACpAsuUdrlc&feature=youtu.be.

 

 

3-4 października 2018

V edycja Konferencji pn. KIBICE RAZEM – PROGRAM WSPÓŁPRACY Z KIBICAMI PIŁKI NOŻNEJ W POLSCE

4 października 2018 roku w COS „Torwar” w Warszawie odbyła się V edycja Konferencji pn. KIBICE RAZEM – PROGRAM WSPÓŁPRACY Z KIBICAMI PIŁKI NOŻNEJ W POLSCE. Jej organizatorem byli Ministerstwo Sportu i Turystyki i Polski Związek Piłki Nożnej.

czytaj więcej

 

 

1 października 2018

Powstaje Klub Kibiców Niepełnosprawnych Zagłębia Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec pomoże niepełnosprawnym kibicom zorganizować się w ramach stowarzyszenia. W najbliższy czwartek o godzinie 17 w budynku przy boisku ze sztuczną nawierzchnią na Kresowej odbędzie się spotkanie organizacyjne tworzonego od podstaw Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Zagłębia Sosnowiec.

czytaj więcej

 

 

27 września 2018

Dolnośląski Klucz Sukcesu dla Stowarzyszenia KKN

27 września 2018 roku w Centrum Nauki i Sztuki "Stara Kopalnia" w Wałbrzychu odbyła się uroczystość wręczenia Dolnośląskich Kluczy Sukcesu. Podczas XXII edycji konkursu kapituła pod przewodnictwem dr Bogdana Cybulskiego nagrodziła kilka wybitnych postaci i instytucji z Dolnego Śląska.

czytaj więcej

 

 

25 września 2018

Niepełnosprawni kibice Piasta Gliwice we Wrocławiu!

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia reportażu filmowego z pierwszego historycznego wyjazdu kibiców niepełnosprawnych Piasta Gliwice do Wrocławia. Trzymamy kciuki za nowy ośrodek zrzeszający niepełnosprawnych fanów.

czytaj więcej

 

 

7 września 2018

PZPN zaprasza osoby z niepełnosprawnościami na mecze reprezentacji

Na stadionie przy ulicy Oporowskiej we Wrocławiu odbył się briefing prasowy dotyczący współpracy pomiędzy: Polskim Związkiem Piłki Nożnej, Federacją Kibiców Niepełnosprawnych i Fundacją Katarynka. Jej celem jest zwiększenie dostępności piłki nożnej dla osób z różnorakimi niepełnosprawnościami. Efektem tej współpracy jest wprowadzenie systemu sprzedaży biletów Easy Access oraz komentarza audiodeskrypcyjnego dla osób niewidomych podczas wszystkich meczów reprezentacji.

czytaj więcej

 

 

7 września 2018

Briefing na Oporowskiej

Briefing dotyczący współpracy pomiędzy Federacją Kibiców Niepełnosprawnych, Fundacją Katarynką i PZPN odbędzie się 10 września, w poniedziałek o godz. 11:30 w sali VIP na Oporowskiej.

Podczas konferencji będą obecni reprezentanci Polski oraz przedstawiciele PZPN.

Główne tematy to: Easy Access i audiodeskrypcja na meczach reprezentacji Polski.

Zachęcamy szczególnie dolnośląskie organizacje zrzeszające kibiców niepełnosprawnych do udziału w konferencji. Będzie okazja na pamiątkowe zdjęcie, autograf, a być może krótką rozmowę.

 

 

30 czerwca 2018

KKN na Mundialu w Rosji - czerwiec 2018

Ekipa Stowarzyszenia Klub Kibiców Niepełnosprawnych pojechała do Kaliningradu na dwa mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej: Serbia-Szwajcaria i Hiszpania-Maroko. Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego przybliżającego ten niezapomniany wyjazd.

czytaj więcej

 

 

6 czerwca 2018

Antoni Piechniczek i Władysław Żmuda spotkali się we Wrocławiu z kibicami niepełnosprawnymi

We wtorek, 5 czerwca przy ul. Szewskiej we Wrocławiu w ramach grupy wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami i ich najbliższego otoczenia prowadzonej przez Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych, odbyło się niezwykłe spotkanie, którego gośćmi byli wybitni trenerzy: Antoni Piechniczek - legendarny trener reprezentacji Polski, z którą zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Świata w Hiszpanii oraz Władysław Żmuda - trener Śląska Wrocław, zdobywca mistrzostwa Polski w 1977 roku.

czytaj więcej

 

 

24 maja 2018

Podsumowanie akcji „Tydzień bez barier 2018”

5 maja obchodzony był Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Aby podkreślić w sposób szczególny fakt uczestnictwa osób niepełnosprawnych w meczach piłkarskich w Polsce oraz zachęcić kolejne osoby do wyjścia z domu i regularnych wizyt na polskich stadionach, Federacja Kibiców Niepełnosprawnych wraz z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i Ekstraklasą SA zorganizowały ogólnopolską akcję „Tydzień Bez Barier”.

czytaj więcej

 

 

17 maja 2018

Spotkanie przedstawicieli FKN z delegatami meczowymi

W dniach 15-16 maja w Ożarowie Mazowieckim odbyły się coroczne warsztaty dla delegatów meczowych PZPN. Wśród zaproszonych gości byli w tym roku przedstawiciele Federacji Kibiców Niepełnosprawnych - Michał Fitas, prezes FKN i Paweł Parus - członek zarządu Federacji.

czytaj więcej

 

 

7 maja 2018

#ŚląskBezBarier

Konferencja prasowa dot. "Tygodnia bez barier", 7 maja 2018

czytaj więcej

 

 

7 maja 2018

Dziś oficjalnie, początek "Tygodnia Bez Barier" oranizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej, Ekstraklasę SA. i Federację Kibiców Niepełnosprawnych

Federacja Kibiców Niepełnosprawnych w partnerstwie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i Ekstraklasą SA. w ramach Tygodnia bez barier we Wrocławiu podczas meczu Śląsk Wrocław - Piast Gliwice, który odbędzie się w sobotę 12 maja, zamierza pobić rekord udziału osób z niepełnosprawnościami na meczu piłki nożnej. Wrocławska akcja nazwana #ŚląskBezBarier jest koordynowana przez Klub Kibiców Niepełnosprawnych, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i WKS Śląsk Wrocław SA.

Zachęcamy fundacje, stowarzyszenia, ośrodki wspierające niepełnosprawnych oraz wszystkich innych chętnych do bycia tego dnia z nami i uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu!

 

 

27 kwietnia 2018

Polski Związek Piłki Nożnej, Ekstraklasa SA. i Federacja Kibiców Niepełnosprawnych organizują "Tydzień Bez Barier"

5 maja obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Aby podkreślić w sposób szczególny fakt uczestnictwa osób niepełnosprawnych w meczach piłkarskich w Polsce oraz zachęcić kolejne osoby do wyjścia z domu wraz z Federacją Kibiców Niepełnosprawnych organizujemy dzień "Śląsk Bez Barier" #ŚląskBezBarier w ramach ogólnopolskiej akcji "Tydzień Bez Barier".

czytaj więcej

 

 

28 stycznia 2017

KKN Chrobry otwiera swoją siedzibę!

W sobotę 28 stycznia odbyło się uroczyste otwarcie biura Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Chrobrego Głogów. Lokal na targowisku przy Wałach Chrobrego służyć będzie do pracy i rozwoju stowarzyszenia.

czytaj więcej

 

 

1 stycznia 2017

Nowy Rok – Nowe wyzwania!

W imieniu Zarządu Federacji Kibiców Niepełnosprawnych składamy najlepsze życzenia na Nowy Rok. Wierzymy, że będzie on dla Was rokiem sukcesów, realizacji marzeń i pasji oraz przepełniony będzie dobrymi wynikami sportowymi.

czytaj więcej

 

 

12 listopada 2016

Przedstawiciele FKN obecni w Rumunii

Wrocław i Katowice – te dwa miasta połączyły siły, by wspierać Biało – Czerwonych w meczu w Bukareszcie. Stolica Rumunii okazała się przyjazna dla Reprezentacji Polski. Po pięknym meczu przywozimy 3 punkty.

czytaj więcej

 

 

4 listopada 2016

Warsztaty DSLO odbyły się we Wrocławiu

Udało się! Pierwsze Warsztaty DSLO Pierwsze w historii warsztaty DSLO (klubowych asystentów ds. kibiców niepełnosprawnych) przeszły do historii. We Wrocławiu spotkali się przedstawiciele 9 klubów Ekstraklasy i I Ligi.

czytaj więcej

 

 

31 października 2016

Warsztaty DSLO już w piątek 4 listopada!

Pierwsze w historii warsztaty DSLO (klubowych asystentów ds. kibiców niepełnosprawnych) odbędą się już w najbliższy piątek. Miejscem spotkania będzie przyjazna i otwarta siedziba KIBICE RAZEM Śląsk Wrocław przy ul. Szewskiej 66/67a we Wrocławiu.

czytaj więcej

 

 

24 października 2016

KRS nadany!

Niezwykle miło nam poinformować, że Federacja Kibiców Niepełnosprawnych otrzymała dziś numer KRS 0000643428! To efekt długich starań i pełnego procesu rejestracji związku stowarzyszeń.

czytaj więcej

 

 

 

Ośrodki FKN

FORBG Wisła Kraków

Fundacja Otwarte Ramię Białej Gwiazdy

KGKN Arka Gdynia

Klub Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego

KKN Chrobry Głogów

Klub Kibica Niepełnosprawnego Chrobrego Głogów

KKN GKS Katowice

Klub Kibiców Niepełnosprawnych GKS-u Katwice

KKN Górnik Zabrze

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Górnika Zabrze

KKN Miedź Legnica

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Miedź Legnica

KKN Milicz

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych

KKN Szczecin

Szczecińskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Kibiców 'Sektor 24'

KKN Wrocław

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych

SKN Niepełnosprawni Fanatycy

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Legii Warszawa

KKN Lechia Gdańsk

Klub Kibiców Niepełnosprawnych Lechia Gdańsk

KKN Korona Kielce

Klub Kibiców (Nie)Pełnosprawnych KIELCE

SKN Zagłębie Sosnowiec

Stowarzyszenie Kibiców Niepełnosprawnych SKN Zagłębie Sosnowiec 1906

KKN Star Starachowice

Klub Kibiców Niepełnosprawnych Star Starachowice

KKN Widzew Łódź

Widzew Łódź bez barier

Partnerzy