11 lat ze Śląskiem

28 października 2019

 

18 października 2008 roku, podczas meczu Śląska z Arką Gdynia przy Oporowskiej, po raz pierwszy w historii pojawiła się zorganizowana grupa podopiecznych Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Miliczanie do dziś regularnie wspierają swój ukochany klub.

Historia kibicowania Śląskowi przez grupę niepełnosprawnych fanów z Milicza sięga 2008 roku. W tym okresie zawiązała się pierwsza nieformalna grupa kibiców, która nazywała się FC MSPDiON. Z czasem mała grupka zaczęła się rozrastać i na mecze wrocławskich piłkarzy zaczęło jeździć spore grono osób z niepełnosprawnością, w tym wielu niezwiązanych dotychczasowo z MSPDiON. Od tego momentu w Miliczu powstał oficjalny fanklub Śląska Wrocław osób z niepełnosprawnością KKN MILICZ, który ściśle współpracuje ze swoim wrocławski odpowiednikiem i wspólnie realizuje wiele przedsięwzięć.

Pierwszy mecz, na którym pojawiła się zorganizowana grupa niepełnosprawnych kibiców Śląska Wrocław z Milicza, odbył się w październiku 2008 roku. Był to pojedynek pomiędzy wrocławskim Śląskiem i Arką Gdynia. Od tego momentu kibicowanie wrocławskiej drużynie przechodziło w tradycję i dla wielu osób związanych z MSPDiON stało się pasją.

Na pierwsze mecze jeździła wąska grupa najbardziej zapalonych fanów zielono-biało-czerwonych, która systematycznie pojawiała się na stadionie przy Oporowskiej. Z biegiem czasu grupa rozrastała się i na mecze domowe jeździło co raz więcej wiernych kibiców. Niepełnosprawni fani nazwali swoją grupę FC MSPDiON i pod tym szyldem jeździli za Śląskiem.

W międzyczasie we Wrocławiu powstał Klub Kibiców Niepełnosprawnych, z którym od razu nawiązaliśmy współpracę. Dzięki współpracy z KKN-em możemy liczyć na darmowe wejściówki, integrację i udział w różnego rodzaju spotkaniach i konferencjach. W 2014 roku, po rozmowach z wrocławskimi kolegami, w Miliczu powstał Klub Kibiców Niepełnosprawnych Śląska Wrocław (KKN Milicz), który jest filą wrocławskiej organizacji. Od tego momentu niepełnosprawni kibice Śląska z Milicza utożsamiani są z tą nazwą w całej Polsce, a wszystkie ich gadżety promujące Śląsk zawierają nazwę KKN Milicz. Jest to pierwszy w Polsce i na świecie KKN, który jest filą większej formacji.

Dzięki współpracy ze Śląskiem miliccy kibice mają możliwość bezpłatnego uczestniczenia podczas meczów domowych, spotkaniach z piłkarzami, odwiedzin w klubie i regularnie otrzymują klubowe gadżety. Wyjazdy na mecze do Wrocławia odbywają się systematycznie, a od pewnego czasu mamy możliwość uczestniczenia w pojedynkach wyjazdowych Śląska.

Oprócz wyjazdów na mecze piłki nożnej, KKN Milicz organizuje również wyjazdy na pojedynki sekcji koszykarskiej wrocławskiego Śląska, piłkarską reprezentację Polski oraz na mecze polskich siatkarzy. Systematycznie pojawiamy się także na meczach Baryczy Milicz, Piasta Żmigród, Błysku Kuźniczysko czy innych ciekawych pojedynkach niższych lig. Najstarsi „kakaenowcy” mieli okazję bywać na meczach, które Śląsk rozgrywał na swoim macierzystym stadionie przy Oporowskiej. Jak sami mawiają, jest to serce Wrocławia i ich drugi dom.

W historii milickiego KKN-u zapisało się wiele ciekawych chwil, takich jak wyjazdy na mecze ligowe, pucharowe oraz reprezentacji Polski. Najpiękniejszym momentem było oczywiście zdobycie tytułu mistrza Polski. Mamy nadzieję, że już niebawem będziemy wspólnie świętować kolejne sukcesy naszego ukochanego klubu!

Źródło: slasknet.com

 

 

Ośrodki FKN

FORBG Wisła Kraków

Fundacja Otwarte Ramię Białej Gwiazdy

KGKN Arka Gdynia

Klub Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego

KKN Chrobry Głogów

Klub Kibica Niepełnosprawnego Chrobrego Głogów

KKN GKS Katowice

Klub Kibiców Niepełnosprawnych GKS-u Katwice

KKN Górnik Zabrze

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Górnika Zabrze

KKN Miedź Legnica

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Miedź Legnica

KKN Milicz

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych

KKN Szczecin

Szczecińskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Kibiców 'Sektor 24'

KKN Wrocław

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych

SKN Niepełnosprawni Fanatycy

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Legii Warszawa

KKN Lechia Gdańsk

Klub Kibiców Niepełnosprawnych Lechia Gdańsk

KKN Korona Kielce

Klub Kibiców (Nie)Pełnosprawnych KIELCE

SKN Zagłębie Sosnowiec

Stowarzyszenie Kibiców Niepełnosprawnych SKN Zagłębie Sosnowiec 1906

KKN Star Starachowice

Klub Kibiców Niepełnosprawnych Star Starachowice

KKN Widzew Łódź

Widzew Łódź bez barier

Partnerzy